ترموکوپل,ترموکوپل سرامیکی,ترموکوپل نوع s,ساخت ترموکوپل,ترموکوپل تیپ s,

         ترموکوپل های سیمی:این ترموکوپل ها درانواع RTD  Pt100-K-Gبا طولها واندازه های متفاوت قابل ساخت میباشد

نوع J: این ترموکوپل از فلزات آهن Fe و آلیژهای مس - نیکل  Cu-Niساخته می شود. محدوده ی دمایی این ترموکوپل بین ˚C 180- و ˚C 750+ است. به دلیل احتمال اکسید شدن آهن این ترموکوپل ، در صنایع قالب ریزی پلاستیک استفاده می شود. حساسیت ترموکوپل نوع J ، به اندازه ی ˚C /V?? 54 است و برای طرح های جدید توصیه می شود. درترموکوپل نوع J به علت وجودآهن درمکانهاییکهامکاناکسیداسیون وجوددارد استفاده نمیشود.

نوع N: ترموکوپل نوع N از فلزهای Ni-Cr-Si (به نام تجاری نیکروسیل) و Ni-Si-Mg (به نام تجاری نیسیل Nisil) ساخته می شود. محدوده ی دمایی آن بین ˚C 270- و ˚C 1300+ است. حساسیت این ترموکوپل ، به اندازه ی ˚C /V?? 30 است و معمولا در دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع T: ترموکوپل نوع T از مس Cu و آلیاژ نیکل - مس Cu-Ni (کنستانتان Constantan) ساخته می شود. محدوده ی عملکرد دمایی این نوع ترموکوپل ، بین ˚C 250- و ˚C 400+ است. این ترموکوپل نسبتا ارزان و برای کاربردهای با دمای پایین مناسب است و در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد. حساسیت این ترموکوپل ، ˚C /V?? 46 است.

 دلیل استفاده بیشتراز  ترموکوپل نوع Tدرصنعت:

نسبت به تمام انواع ترموکوپل خطیتراست.

رنج درجه  حرارت مناسبی دارد.

ازحساسیت خوبی برخورداراست

نوع E: ترموکوپل نوع E با استفاده از فلزات Ni-Cr (کرومل) و Cu-Ni (کنستانتان Constantan) ساخته می شود. محدوده ی عملکرد دمایی آن ، بین ˚C 40- و ˚C 900+ است. این ترموکوپل با  ˚C /V?? 68 بیشترین حساسیت را دارد و می توان از آن در کاربردهای خلاء و مواردی که حسگر در آن حفاظت نشده است ، استفاده کرد.

 نوع R: ترموکوپل نوع R با استفاده از Pt-Rh (پلاتین - رادیوم) و Pt (پلاتین) ساخته می شود. حساسیت این ترموکوپل ، پایین و در حدود ˚C /V?? 8 است. محدوده ی دمایی این ترموکوپل ، بین  ˚C 50- و ˚C 1700+ است. ترموکوپل نوع R برای اندازه گیری دماهای بسیار بالا به کار می رود. به دلیل آن که این حسگر به آسانی آلوده می شود ، بنابراین نیاز به حفاظت دارد.

نوع B: ترموکوپل نوع B با استفاده از Pt-Rh (پلاتین - رادیوم) با ترکیبات مختلف ساخته می شود. حساسیت آن بسیار کم و در حدود ˚C /V?? 1 و محدوده ی دمایی آن بین ˚C 100+ و ˚C 1750+ است. ترموکوپل نوع B در اندازه گیری دماهای بالا مثلا در صنعت شیشه به کار می رود.

ترموکوپلهای تیپ S ارائه شده در مقطع سیم نیم و 35 صدم میلیمتر میباشد . برای غلاف این ترموکوپلها میتوان از سرامیک های آلسینیت و یا پیتوگراس با توجه به رنج دمائی مورد نظر استفاده نمود . با توجه به تحمل دمائی بالای ترموکوپل نوع اس معمولا در کوره های و دماهای بالا از آن استفاده میگردد. در صورتی فاصله ترموکوپل از محل مانیتورینگ و رکوردر ها زیاد باشد بایستی از ترانسمیتر دمای متناسب استفاده نمود .جهت سفارش ترموکوپل بایستی علاوه بر مشخص کردن رنج ، نحوه اتصال و طول آن باید قطر سرامیک و همچنین نوع هد یا کلگی آن را مشخص نمود . توجه فرمائید برای نصب میتوان از کانکشنهای فلنجی و یا دنده ای برای اتصال ترموکوپل به ترمول و یا محل نصب استفاده کرد

ترموکوپل Type-K ,NICKEL-NICKELCHROMIUM

ترموکوپلType-S ,PLATINUM10%RHODIUM-PLATINUM

ترموکوپلType-R ,PLATINUM13%RHODIUM-PLATINUM

ترموکوپلType-B ,PLATINUM30%RHODIUM-PLATINUM

 

ترموکوپل های سرامیکی:این ترموکوپل هابا غلاف سرامیکی(پیتوگراس و آلسینت)با تحمل حرارتی تا1800 درجه سانتیگراد در انواعK-S-R-Bمخصوص صنایع کاشی وسرامیک-سیمان-پتروشیمی-نیروگاه ها-ذوب فلزات- شیشه-عملیات حرارتی وکوره های برقی میباشد


المنت های سیلیکون رابر از فایبر گلاس تقویت شده ساخته می شوند که دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت و مواد شیمیایی می باشند. نازک و قابل انعطاف از دیگر مزیت های این دسته از المنتها می باشد. المنت سیلیکون رابر به گونه ای طراحی میشود که تمامی رنج های دمایی (دمای پایین و بالا) و همچنین تمامی اشکال هندسی (منظم و غیر منظم) در سایز ها و ابعاد مختلف را پوشش می دهند. 

 

با توجه به خواص شناخته شده از سیلیکون رابرها، یکی از برجسته ترین قابلیت های آن ها مقاومت در برابرلرزش و شوک مکانیکی می باشد. 

 

سیلیکون رابرها از دو لایه سیلیکون که در بین آنها مقاومت حراراتی قرار داده شده است که در نهایت به هم فشرده شده اند، تشکیل شده است. یکی از بهترین گزینه های انتخاب برای رساندن دما به نقطه دلخواه ترموستات کنترلر ها می باشند. با توجه به جنس این دسته از المنت ها این امکان برای شما فراهم می باشد تا در هر سایز و ابعاد و با طول سیم دلخواه المنت را سفارش نمایید

تلفن همراه:2907935-0912

تلفن شرکت:33957966-021_33957825-

فرشاد

/ 0 نظر / 8 بازدید